PEŇAŽENKA NA KARTY AKO DARČEK K PÁNSKYM HODINKÁM

Najčastejšie otázky

Vieme si predstaviť, že pri nákupe cez eshop môže dôjsť k neistote v rozhodovaní pri kúpe niektorých produktov. Na tejto stránke nájdete odpovede na najčastejšie otázky našich zákazníkov. Veríme, že Vám pomôžu rozhodnúť sa správne pri kúpe produktov na eshope Waidzeit.

Ak nenájdete medzi najčastejšími otázkami odpoveď na tú vašu, neváhajte nás kontaktovať  na info@waidzeit.sk.

Aká je výhoda vytvorenia zákazníckeho účtu?

Prihlásením sa do zákazníckeho účtu budete ako prvý vždy informovaný o novinkách, zľavách a prebiehajúcich akciách na eshope Waidzeit. Po vytvorení účtu získate prehľad o vašich objednávkach. Pri následných nákupoch už nemusíte znova zadávať svoje osobné údaje.

Aké možnosti platby mám pri nákupe k dispozícii?

Produkty na tomto eshope je možné zakúpiť prevodom na účet, alebo uskutočniť platbu kartou. 

 Zatiaľ som nedostal potvrdenie objednávky, čo sa deje?

Po dokončení objednávky v internetovom obchode dostanete potvrdenie objednávky e-mailom do jednej hodiny. Skontrolujte prosím, či ste zadali správnu e-mailovú adresu. Skontrolujte si v e-mailovej schránke i priečinok SPAM.

Akou formou dopravy sa objednávka doručuje?

Doprava produktov je spoplatnená sumou 5,80 €. Po zadaní objednávky dostanete e-mail s potvrdením objednávky. 

Objednávku predlžuje i proces gravírovania, preto si prosím nenechávajte objednanie daru na poslednú chvíľu. Keď bude vaša objednávka pripravená na odoslanie a odovzdaná nášmu dopravcovi, pošleme vám e-mail s potvrdením o doručení s číslom zásielky.

Naše výrobky sú dodávané do 10-14 pracovných dní odo dňa objednania spoločnosťou DPD. 

DPD kuriér

Služba DPD kuriér je kuriérska služba spoplatnená 5,80 €. Kuriér Vás bude predtým, ako doručí balík na adresu telefonicky kontaktovať. Ak Vás nezastihne, balík doručí aj nasledujúci deň. 

Viac o doprave sa dočítate aj tu.

Môžem neskôr svoju objednávku zmeniť?

Položky sme nastavili tak, aby vaša objednávka bola spracovaná a odoslaná vo veľmi krátkom časovom období. Týmto spôsobom môžeme zaručiť rýchle dodacie lehoty, ale po dokončení vašej objednávky nemôžeme vykonať žiadne retrospektívne zmeny.

Kde sú produkty Waidzeit vyrábané?

Waidzeit je rodinná rakúska firma, v Rakúsku prebieha návrh dizajnu hodiniek, ich testovanie a zdokonaľovanie. Kvalitné koženné remienky a remienky z lodénu sú vyrábané v lokálnych rodinných podnikoch v údolí Schladming.

Drevo pochádza podľa svojho pôvodu a prirodzeného výskytu z lesov Álp, či Českej republiky, kvalitné dubové barrikové sudy pochádzajú z Francúzska a whisky sudy z lokálnej Rakúskej firmy, olivové drevo prišlo zo Stredomoria a exotické santalové drevo a minerály pochádzajú z rôznych kútov sveta a z Ázie.

Výroba taktiež prebieha podľa typu materiálu a dreva v kvalitných rezbárskych dielní Európy a Ázie. Finálne spracovanie prebieha v Rakúsku. Podporujeme rodinné podniky a lokálnych spracovateľov materiálov a vážime si prácu každého, kto pracuje na výrobe drevených hodiniek, šperkov a okuliarov Waidzeit.

Z akých materiálov sú produkty Waidzeit vyrábané?

Hodinky, okuliare a šperky od spoločnosti Waidzeit sú vyrábané z toho najkvalitnejšieho dreva, nerezovej ocele a minerálneho skla, pravej kože a lodénu.

Na výrobu využívame najčastejšie tmavé orechové drevo, svetlejšie borovicové aj farebné santalové drevo. Sme však na trhu unikátny tým, že dokážeme využiť unikátne dubové drevo Barrique, pochádzajúce zo sudov, v ktorých zrelo francúzske víno a dubové drevo zo sudov od Whisky.

Procesom recyklácie týchto sudov vznikajú jedinečné a veľmi obľúbené doplnky edícií Barrique, Rum či Whisky.

Je drevo na produktov Waidzeit ošetrené a odolné ?

Pevnosťou dreva nie je taká ako u kovu. Hodinky z dreva vynikajú však jednou úžasnou vlastnosťou oproti kovovým , a tým je ich ľahkosť. Určite si hneď aj vy obľúbite ten ľahučký pocit na zápästí.

Keďže každé jedno drevo je už prirodzene zafarbené od svojich prírodných pigmentov, nehrozí, že by sa z hodiniek lúpala farba. Orechové drevo je tmavé, ebenové čierne, dubové je zas béžové.

Dokonale vysušené drevo hodiniek či šperkov a okuliarov nepodlieha zmenám. Drevo z drevených hodiniek je ošetrené i špeciálnymi prírodnými olejmi, ktoré udržia jeho textúru a preto ich už nemusíte vôbec ošetriť.

Sú drevené hodinky vodeodolné?

Niekoľko kvapiek vody napríklad pri umývaní rúk by pre naše hodinky nemalo byť problémom, sú ošetrené na povrchu prírodným nealergénnym olejom, ktorý spôsobuje ich krásnu farbu a lesk a slabé odlučovanie vody.

Odporúčame však, aby ste zabránili akémukoľvek kontaktu drevených hodiniek s vodou všeobecne. Drevené hodinky a šperky zoblečte pri sprchovaní, kúpaní, potápaní, umývaní rúk, riadov, upratovaní, umývaní auta či silnom daždi.

Ako udržím dokonalý stav svojich drevených hodiniek?

Pri dodržiavaní týchto pár pravidlách udržíte pôvodný stav hodiniek:

  1. Vyvarujte sa kontaktu drevených hodiniek, okuliarov a šperkov s vodou, a inými tekutými substanciami, ktoré nenávratne narušia štruktúru dreva.
  1. S drevenými produktami od Waidzeit sa neponárajte do akejkoľvek vody, nie sú vodeodolné.
  2. Vyvarujte sa priamemu kontaktu krémov, olejov, dezodorantov a parfumov s drevenými hodinkami, okuliarmi a šperkami Waidzeit, narušujú štruktúru dreva.
  3. Silnejšie potenie môže mať za následok narušenie povrchovej štruktúry drevených hodiniek, okuliarov a šperkov Waidzeit. Produkty Waidzeit nie sú určené na nosenie pri manuálnej práci a pri športe.
  4. Chráňte drevené hodinky, okuliare a šperky Waidzeit manuálnym poškodením.
  5. Produkty Waidzeit ošetrujte suchou handričkou bez použitia čistiacich prostriedkov.
  6. Na zväčšenie, či zmenšenie drevených náramkov na hodinkách a drevených šperkov je pribalené špeciálne náradie, pomocou ktorého si môžete veľkosť hodiniek nastaviť na vami požadovanú veľkosť.

Aký je rozdiel medzi automatickými a quartzovými hodinkami ?

Automatické hodinky sú schopné prevádzky bez batérie pretože sú vybavené pohyblivým rotorom, ktorý tento náťah vykonáva sám pohybom vašej ruky. Po úplnom natiahnutí by naše automatické hodinky mali fungovať 30 - 40 hodín.

V prípade, že nenosíte automatické hodinky celý deň, je možné, že budete musieť ručne navíjať hodinky a znova nastaviť čas.

Quartzový strojček je napájaný batériou, na batérie všetkých hodiniek s quartzovým strojčekom poskytujeme 2 ročnú záruku.

Ako si sám nastavím čas a dátum na drevených hodinkách ?

Všetky drevené hodinky Waidzeit sú vybavené tzv. korunkou (ide o otočný mechanizmus na boku ciferníka hodín na nastavenie času). Korunka môže mať viac polôh, závisí od typu strojčeka.

Ak majú hodinky dátum, korunka má dve polohy, ak dátum nemajú má jednu polohu. Nastavenie hodiniek prebieha tak, že jemne povytiahnite korunku do polohy dva a otáčaním nastavíte čas, nastavenie dátumu robíte podobne. Vytiahnite korunku do prvej polohy a otáčaním nastavte dnešný dátum.

ako zmenit cas na hodinkach

Obsahujú produkty Waidzeit nikel?

Nie, všetky kovové komponenty v našich výrobkoch sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a neobsahujú nikel.

Prečo vyzerajú moje hodinky inak ako hodinky, ktoré som videl v internetovom obchode?

Tak ako príroda je jedinečná pri každom z nás, tak je i každý strom a každý kameň je jedinečný. Prírodné materiály používame v našich výrobkoch vyformovala príroda do ich podoby tvaru a farby, a preto sa môže stať, že budete mať na hodinkách inú kresbu dreva alebo iný odtieň farby dreva.

Nebojte sa však nejde o veľkú zmenu. Výraznejšia kresba vzniká pri výrobkoch z dubových sudov po dozretom víne, či whisky, je to však želané, jemný fialový či žltkastý vlas v dubových vláknach dreva je naozaj očarujúci a tieto hodinky sú priam dokonalé.

Môžem si dať na hodinky vygravírovať text?

Áno veľmi radi vám vygravírujeme na hodinky či drevené balenie text, či obrázok. Viac sa o gravírovaní dozviete tu. Gravírujeme rýchlo, takže balíky od objednania aj s gravírovaním expedujeme spravidla nasledujúci pracovný deň od objednávky (v prípade ranných objednávok už v daný deň). 

Bude mi remienok hodiniek dobrý? Dá sa upraviť remienok na obvod môjho zápästia?

Drevené hodinky majú remienky z kože, lodénu alebo dreva. Všetky sú vyhotovené v univerzálnej veľkosti a navrhnuté tak, aby sadli správne na každé zápästie. Drevené remienky sa dajú upraviť pomocou náradia, ktoré je vždy súčasťou balenia.

Ak si netrúfate na výmenu sami, kontaktujte akéhokoľvek hodinára. Vieme však z vlastnej skúsenosti, že remienok si vie vymeniť naozaj každý a preto sme priložili pod text obrázok toho ako si prispôsobiť hodinky na vašu ruku.

Úpravu remienka na vašu veľkosť dosiahnete nasledovne:

 Ak je na bočnej strane remienka na článku šrób so závitom, výmena prebieha nasledovne: 

ako zmenšit remienok hodiniek

 Ak je na bočnej strane remienka na článku klin, výmena prebieha nasledovne: ako zvacsit remienok hodiniekAk budete mať otázky na ktoré ste nenašli odpoveď, prosíme kontaktujte nás na info@waidzeit.sk. 

Aká je výdrž batérie hodiniek?

Na batérie sa vzťahuje 2 ročná záruka. Výdrž batérie významne ovplyvňuje aj časté použitie stopiek, chronografu a iných funkcií našich hodiniek. Preto sa vyčerpanie batérie na chronografických hodinkách môže dostaviť skôr.

Hodinky strácajú záruku v okamihu ich otvorenia neautorizovaným servisom alebo podomáckym výmenám batérie. Na batériu máte záruku 2 roky, preto v prípade, že hodinky prestanú fungovať, pošlite nám ich na servis profesionálnemu hodinárovi firmy Waidzeit.