DEŇ MATIEK: NÁUŠNICE AKO DARČEK KU DÁMSKYM HODINKÁM

Waidzeit – História

Trvácne & Nadčasovo krásne

Sme mladá firma, ktorá sa zaoberá výrobou jedinečných drevených doplnkov. Sme umelci a tvoríme radi výrobky z dreva. Milujeme prírodu, lesy, voľnosť a slobodu. Pretože dnešný svet je taký uponáhľaný a mestský človek má sotva šancu nazrieť na krásu alpských hôr, rozhodli sme sa tvoriť drevené náramkové hodinky, drevene šperky a slnečné okuliare inšpirované samotným  lesom.

Našou motiváciou je priviesť kúsok prírody každému. Lebo každý z nás si zaslúži byť obklopený krásou prírody, z ktorej pochádza.

V súčasnosti trvácnosť nie je len slogan alebo trend, pre mnohých predovšetkým životný štýl. Chopili sme sa tejto príležitosti pre spoločnosť Waidzeit a v roku 2014 sme začali využívať naše skúsenosti v oblasti spracovania dreva a premenili sme našu vášeň pre krásny dizajn  do nadčasových výrobkov z dreva.

znacka waidzeit

Naše produkty vyrábame ručne z rôznych druhov dreva. Z dreva orechu, javora, santalu, dubu a rôznych iných. Na výrobu hodiniek vyžívame ako srdce tykajúcich ciferníkov kvalitné japonské či švajčiarske strojčeky.

Drevo doplňme o ďalší materiál  a tým je oceľ. Oceľ je nehrdzavejúci pevný materiál a navyše je antialergická. Ďalším materiálom, z ktorého tvoríme naše doplnky je kvalitná koža a lodén podobný plsti.

Náramkové drevené hodinky od značky Waidzeit sú nenapodobiteľné. Majú univerzálny minimalistický dizajn vhodný ku každému outfitu. Športovo- elegantné hodinky sú ľahké a komfortné.

Ku klasickým dreveným hodinkám sme do ponuky zaradili neskôr aj drevené slnečné okuliare.

Vo výrobky od značky Waidzeit sa harmonicky prepája tradícia s inováciou. Novoobjavené materiály, ktoré sú pre našu spoločnosť od pradávna cenené ako zlato. Drevo je spojené s našou kultúrou, patrí nám a sme hrdý, že môžeme prinášať stále nové dizajny, ktoré budú zdobiť našich zákazníkov.

Od kiaľ drevené produkty Waidzeit pochádzajú? 

Návrhy dizajnu všetkých hodiniek značky Waidzeit začína v Rakúsku.  Kvalitné koženné remienky a remienky z lodénu sú vyrábané v lokálnych rodinných podnikoch v pohorí Schladming. Preferuje výrobu hodiniek z lokálnych materiálov a preto aj väčšina dreva pochádza z rakúskych  Álp a okolitých lesov v strednej Európy.

Avšak začali sme sa zaoberať recykláciou materiálov a znovu- využitiu dreva a preto používame na výrobu hodiniek rady Barrique a Grapevine kvalitné dubové barrikové sudy pochádzajú z Francúzska.

Na výrobu hodiniek  Whisky sa používajú sudy od whisky. Drevo olivovníka pochádza zo Stredomoria. Na výrobu starších modelov používame  farebné santalové drevo. Niektoré drevené hodiniky majú ciferník vyrobený z minerálov či perleti- tieto prírodné materiály sú z rôznych kútov sveta.

Výroba drevených hodiniek prebieha podľa typu použitého materiálu a dreva v kvalitných rezbárskych dielní Európy - najmä Rakúska a Českej republiky a Ázie. Finálne spracovanie prebieha v Rakúsku. Podporujeme rodinné podniky a lokálnych spracovateľov materiálov a vážime si prácu každého, kto pracuje na výrobe drevených hodiniek, šperkov a okuliarov Waidzeit.

Ak chcete navštíviť našu stránku v nemeckom jazyku tak stačí preisť na www.waidzeit.eu, alebo v anglickom na www.waidzeit-design.com.

blog waidzeit