PEŇAŽENKA NA KARTY AKO DARČEK K PÁNSKYM HODINKÁM

Ako sa starať o drevené hodinky

O prírodné drevo sa treba starať. Keď máte drevené podlahy, ošetrujete ich rôznymi čistiacimi prostriedkami. Mysleli ste ale nato, že aj o Vaše drevené doplnky sa treba starať? V tomto článku Vám prinášame zopár tipov, ako a ako často treba venovať pozornosť Vašim dreveným hodinkám, aby starli do krásy.

barrique samtig damske drevene hodinky

Drevo je materiál, ktorý neustále pracuje. Preto je dôležité, aby bol ošetrený aspoň raz ročne. Pokiaľ si v tom nájdete záľubu a zistíte, že čistenie a starostlivosť drevených hodiniek Vás baví, môžete to pokojne praktizovať častejšie.

Pri bežnom používaní a nosení hodiniek je dôležité, aby ste drevo, z ktorého sú hodinky vyrobené potierali olejom. Je to tá najjednoduchšia cesta, ako udržiavať drevené hodinky v nezmenenom stave. Ten správny olej sa cez póry dreva vsiakne do úplného vnútra a zabezpečí, že drevo zostane pevné a odolné. Taktiež sa olejom vyplnia jemné pukliny, ktoré by sa mohli zväčšiť pri kontakte s vodou. Pár vrstiev oleje Vaše hodinky ochráni. Záleží však aj na tom, ako často nosíte svoje drevené hodinky a v akom počasí. Preto treba každé drevené hodinky ošetrovať individuálne. Keď sa olej vsiakne príliš rýchlo, drevo je vysušené a môžete aplikovať druhú vrstvu.

Olejovanie drevených hodiniek však spôsobuje aj to, že drevo cez olejom vyplnené póry nemôže dýchať. Preto to netreba preháňať. Ošetrujte ich podľa toho v akom stave sú tie Vaše. Snažte sa, aby vaše drevené hodinky neboli vysušené, pretože pravidelné natieranie predlžuje ich životnosť a zlepšuje ich výzor. A každý predsa chce, aby jeho hodinky vyzerali, čo najlepšie.

Drevené hodinky vyzerajú dobre aj keď na nich vidno známky onosenia. Je to kúsok, ktorého investíciu rozhodne nebudete ľutovať. Aby však vyzerali stále „zdravo“ pravidelné ošetrovanie je nevyhnutnosť.

Ako si namiešať ten správny prostriedok na ošetrenie drevených hodiniek?

Na trhu je množstvo ošetrovacích prípravkov na domáce použitie. My pre Vás máme typ, ako si svoj vlastný prípravok namiešate rýchlo a jednoducho aj sami.

Najlepšie na ošetrenie dreva je kokosový olej, orechový olej alebo mandľový olej. Pokiaľ máte alergiu na orechy, zvoľte si kokosový. Postup je veľmi jednoduchý. Zmiešajte pol čajovej lyžičky rozpusteného včelieho vosku s 240ml oleje podľa Vášho výberu. Poriadne premiešajte a prípravok na ošetrenie drevených hodiniek je hotový.

Postup aplikácie oleja:

  1. Potrebovať budete noviny, ako podložku pre prípad stekanie prebytočného oleja a kúsok čistej textilnej handričky. Najlepšie odstrihnutej zo starého trička.
  2. Namiešajte si zmes na ošetrenie hodiniek. My preferujeme kokosový olej a včelí vosk.
  3. Namočte handričku do olejovej zmesi a aplikujte priamo na hodinky. Snažte sa nepotierať olejom kovové časti na hodinkách. Taktiež sa vyhnite tomu, aby sa olej dostal do puzdra ciferníku. Mohli by ste tak poškodiť funkčnosť hodiniek.
  4. Hodinky nechajte potreté stáť celú noc aspoň 12 hodín. Potom vezmite čistú suchú handričku a zotrite prebytočný olej. Vaše drevené hodinky budú ako nové!

Drevené hodinky sú doplnok, ktorý sa v rodine môže dediť. Myslite na to a starajte sa o ne, aby vyzerali stále ako nové.

Ak ešte nevlastníte náramkové hodinky z dreva tak si prečítajte viac v nášom článku Výhody nosenia drevených náramkových hodiniek.